Kontakt

Årets nybyggare i Västmanland 2014

Stöd och Matchning: Högsta betyg!!!! 3 *** av 3 möjliga i rating från Arbetsförmedlingen 2017

For a better future!!

Samuel Dag

Verksamhetschef

samuel.dag@backtowork.se

0760-669 301

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BackToWork AB startades 2010 av nuvarande verksamhetschefen Samuel Dag.

 

BackToWork vill tillsammans med Arbetsförmedlingen och Västerås Stad utveckla möjligheter för arbetslösa individer att lära sig kommunicera bättre, utbyta tankar och värderingar som finns utifrån tidigare yrkesmässiga och sociala tillhörigheter.

 

Idag är vi 9 anställda och vi inriktar oss på utbildning, t.ex

- Svenska för invandrare (SFI) A,B,C,D

- Svenska som andraspråk grund (SAS-grund)

- Svenska för akademiskt utbildade

 

 

Vi har även "Stöd och Matchning", där vi matchar individer och ger

extra stöd i arbetssökandet.

 

- Administration

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mikael Nylund

IT-Manager, Administrator

mikael.nylund@backtowork.se

021-448 03 30

- Education : SFI,SAS

Maria Ekström

Lärare: SFA, SFI, SAS

maria.ekstrom@backtowork.se

021-448 03 30

Inez Haider

Lärare: SFI

inez@backtowork.se

021-448 03 30

- Stöd och Matchning

Elin Nygren

Lärare: SFI, SAS

elin.nygren@backtowork.se

021-448 03 30

Terese.Lindqvist

Lärare: SFI

terese.lindqvist@backtowork.se

021-448 03 30

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nedim Özer

Arbetsmarknadsstrateg

nedim@backtowork.se

070-77 093 80

Anna Z Lindén

Handledare, Coach

anna@backtowork.se

0704-759570

Cathrine Hultman

Handledare, Coach

cathrine@backtowork.se

0702-035592

Start, Sista anmälningsdag inför SFI kurser.

 

 

 

 

Start 4 december 2017, sista ansökningsdag 13 november 2017

 

Adress

Smedjegatan 13

722 13

Västerås

 

+0046 21 448 03 30

info@backtowork.se

Sociala medier

copyright BTW 2015